CS EN DE

Jak probíhá stavba modelů lodí?

Jedním z nejstarších řemesel je stavba lodí. Největšího rozmachu toto řemeslo dosáhlo ve středověku, kdy se k obchodním lodím začaly stavět mohutné lodě válečné. Třeba jste zahlédli na televizní obrazovce nějaký záběr historické plachetnice. Dnes si již stěží dokážeme představit, jak staří mistři – lodní tesaři, dokázali pouze s ručními nástroji postavit tak impozantní plavidla. Obor lodního modelářství se zaměřením na historické plachetnice z tohoto principu – trpělivé, precizní, ruční práce vychází.

Naše firma ZK originals staví tyto krásné lodě na zakázku ve zmenšené formě jako repliky skutečných lodí, které před stovkami let brázdily světové oceány. V dalších článcích našeho blogu Vám přiblížíme, jak stavba modelů lodí a jiných modelů probíhá.

Naše modely lodí, letadel a ostatní modely jsou vyhledávány jako luxusní dekorace do kanceláří, reprezentativních prostor jako hodnotný vánoční či jubilejní dárek nebo pro sběratele. Model historické plachetnice je v podstatě umělecké dílo, které bude vynikat v každé vitríně. Stavba historických plachetnic je modelářský obor, kterému se věnuje velmi málo modelářů. Stavba modelu je běh na velmi dlouho trať, trvající několik měsíců a stovky hodin pečlivé práce. Proto i cena takového originálního modelu lodi je srovnatelná s originály jiných uměleckých děl.

Na našich stránkách stavba-modelu.cz Vás budeme postupně seznamovat s tímto krásným modelářským oborem.